Ferhuniye Mh. Başarabeyler Sk. No:5/C Selçuklu/KONYA
(0332) 290 2823
bilgi@beecopter.com.tr

DJI PHANTOM 4 PROFEYONEL ÖZELLİKLERİ

Drone, Satış, Tamir Drone Haberleri ve daha fazlası

DJI PHANTOM 4 PROFEYONEL ÖZELLİKLERİ

DJI Phantom 4 Pro özellikleri ve fiyatı ve özellikleri ile pazarının en gelişmiş modellerinden biri olan  DJI Phantom 4‘ün yeni güncellenmiş versiyonudur.

DJI başarılı olduğunu modellerinde başarıyı daha da yukarıya çıkararak yeni DJI Phantom 4 Pro‘yu duyurduve özellikleri ile bizi heyecanlandırdı. Bu yeni özellikler ise şöyle;

  • Daha iyi kamera,
  • Daha gelişmiş çarpmayı engelleyici sensör sistemi,
  • Daha uzun süreli pil kullanımı,
  • Yeni akıllı uçuş modları

Kamera

20MP fotoğraf çekebilen ve 11.6 stop dinamik aralığı ve 1″ inç CMOS sensöre sahip bir kamerası var. Bu kameranın öyle bir özelliği var ki, drone hızlı bir şekilde giderken veya hızlı hareket eden bir nesneyi çekerken işinizi çok daha kolaylaştıracak bir mekanik perde sistemi kullanılmış. İşte bizi en çok heyecanlandıran da bu.

Daha geniş açılar da çekim yaparken 11.6 stop gibi bir dinamik aralığa sahip olması önemli bi avantaj. Zira drone kullanıcıları bilir, çekimlerde gökyüzü aşırı parlakken karanlık alanlarda görüntü detayları kayboluyor. Canon 5D Mark III ile aynı dinamik aralığa sahip dersek kafamızda daha iyi canlanacaktır.

Çoğu drone kamerası hareket halinde fotoğraf çekerken çok hafif titreme etkisini fotoğraflarda görebiliyoruz.. Phantom 4 Pro‘da kullanılan mekanik perde bu etki en aza iniyor. Ayrıca artık lensin diyafram açıklığı da manuel istenilen şekilde ayarlanabiliyor. Yeni kamera burst mode aktifken saniyede 14 kare fotoğraf çekebiliyor ve 60fps slow motion video çekebiliyor.

Çarpmayı Engelleyici Sensörler

Daha önce, Phantom 4 ve Mavic Pro‘da da çarpmayı engelleyici sensörler vardı ama ön tarafında idi ve düz giderken etkisini gösteriyordu. Phantom 4 Pro’nun ise dört bir yanında sensör bulunuyor.

Hangi yöne giderseniz gidin drone bir engelle karşılaştığında sizi uyandıracak. Yani Phantom 4 Pro artık kendi sağlığını düşünen bir yapay zekaya sahip. Ayrıca, yeni sensörlerle birlikte dronun çıkabileceği maksimum hız ise 50 km/h’ye çıktı.

Geliştirilmiş video işleme sistemi sayesinde videolarınızı 100Mbps bitrate DCI 4K/60fps (4096×2160/60fps) çekebilirken, yüksek çözünürlüklü slow motion çekimler de yapabilirsiniz. Phantom 4 Pro ayrıca hem H.264 video codec hem de H.265 video codec (Maksimum Çözünürlük: 4096×2160/30fps) de destekliyor.

Uçuş Süresi

DJI Phantom 4 Pro 30 dakika boyunca havada kalabiliyor. Daha önceki DJI dronlarındaki maksimum havada kalma süresi 20-25 dakikaydı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir